proalpha produkcja

proALPHA APS (Advanced Planning and Scheduling) to wydajne narzędzie, które służy do innowacyjnego planowania, kontroli i optymalizacji produkcji. Niezależnie od tego, czy specyficzne wymagania producentów dotyczą produkcji seryjnej, jednostkowej, czy kombinacji różnych typów wytwarzania, dzięki modułowi proALPHA APS odpowiednie zasoby, takie jak narzędzia i pracownicy w połączeniu z materiałami, dostępne są w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, aby zrealizować zlecenie produkcyjne.

W ramach planowania wielozasobowego wszystkie zlecenia produkcyjne optymalizowane są pod kątem wykorzystywanych zasobów z uwzględnieniem ekonomicznych celów, takich jak terminowość i czas przebiegu. Dzięki elastycznym modelom produkt–proces (PPM), procesy w produkcji odwzorowywane są realistycznie, a wąskie gardła są niwelowane. Tak szczegółowe planowanie umożliwia również szybkie wprowadzania zmian. Graficzna prezentacja i wykresy ułatwiają sprawną ocenę stanu realizacji procesów wytwórczych i stopień wykorzystania materiału wraz z powiązaniami i uwarunkowaniami.

proALPHA APS umożliwia nadawanie priorytetów do zleceń produkcyjnych i symulacji planu produkcyjnego. Kroczące planowanie programu produkcji, które jest niezależne od operacyjnego planowania produkcji, pozwala tworzyć realne długoterminowe plany produkcji oraz reagować na wahania rynku. Dzięki temu można szybko uzyskać odpowiedzi na zapytania ad hoc oraz ustalać realistyczne terminy dostaw. Weryfikacja wykonalności zdefiniowana jest jako zapytanie ofertowe o możliwy termin realizacji (Capable to Promise) i może być generowane bezpośrednio ze zlecenia klienta. Zapytania o termin realizacji nie są kierowane do działu produkcji, więc nie wpływają na zmianę planu produkcji, natomiast umożliwiają klientowi przekazanie rzetelnej informacji. Ścisła integracja APS z całym systemem zapewnia ciągłą wymianę informacji między wszystkim obszarami przedsiębiorstwa

 

JAK DZIAŁA SYSTEM APS? OBEJRZYJ MATERIAŁ VIDEO:

proalpha aps 3

Kontakt z proALPHA Polska

Wybierasz system ERP i nie wiesz, które funkcjonalności odpowiadają potrzebom produkcji? Zastanawiasz się, czy moduł zawansowanego planowania produkcji sprawdzi się w Twoim modelu biznesowym? Chętnie omówimy z Tobą możliwości, korzyści i wątpliwości, które masz. Zorganizujemy prezentacje lub dedykowane warsztaty, abyś mógł poznać i ocenić funkcjonalność systemu.
 
 
proalpha w polsce na swiecie
 proalpha erp kontakt