simple baner2

simpleb1
simpleb2
simpleb3
simpleb4p
    


OPTYMALIZACJA PRODUKCJI z SIMPLE.PROD

Do niedawna firmy produkcyjne nie interesowało wsparcie w tym obszarze przez rozwiązania informatyczne. Planowanie produkcji, rozliczanie oraz kontrola odbywała się w zeszycie oraz poprzez bieżącą kontrolę Szefa Produkcji czy też Mistrza. Ten model działania firm w Polsce pomału przemija, Managerowie zdali sobie sprawę, że sam zakup nowoczesnych urządzeń, linii technologicznych nie wystarczy – potrzeba czegoś więcej, czyli zmiany sposobu działania na produkcji w celu zwiększenia produktywności, a przede wszystkim po to aby móc skutecznie realizować zamówienia klientów i zwiększać przewagę na tym trudnym rynku.

SIMPLE S.A. od ponad 30 lat realizuje wdrożenia systemów informatycznych w branży produkcyjnej. W chwili obecnej ponad 600 firm z tego sektora usprawnia procesy biznesowe za pomocą oprogramowania SIMPLE. Rozwijamy produkt SIMPLE.PROD słuchając potrzeb klientów, analizując światowe trendy i najnowsze rozwiązania. Nasi klienci są również autorami rozwoju rozwiązania co czyni je unikalnym i skutecznym ponieważ jest dopasowane do specyfiki rynku polskiego.
 

WSPARCIE CAŁEGO CYKLU PROCESU PRODUKCYJNEGO

Rynek się zmienia, do niedawna portfel zamówień od klientów zapewniał zaplanowanie produkcji na kilka tygodni do przodu, cechowały je długie powtarzalne serie. Dziś sytuacja zmienia się dynamicznie, coraz mniej jest produkcji na magazyn, coraz więcej zamówień zamienia się w krótkie zlecenia produkcyjne, krótkie serie, co powoduje coraz większe trudności w planowaniu produkcji oraz tworzeniu efektywnego harmonogramu, który może zmieniać się nawet codziennie.

Zmiana ta wymusza na osobach zarządzających poszukania odpowiedzi na następujące pytania:
  • jak dynamicznie zarządzać harmonogramem produkcji?
  • jak badać efektywność wykorzystania maszyn, stanowisk pracy?
  • w jaki sposób optymalizować procesy produkcyjne aby skuteczniej wykorzystywać możliwości produkcyjne firmy?
  • jak posiąść wiedzę na temat realizacji zleceń w czasie rzeczywistym?
  • jak realizować cykl produkcyjny aby zwiększyć rentowność zleceń ?
Lista pytań, które stawia przed sobą Manager w każdej firmie produkcyjnej, rośnie z dnia na dzień, SIMPLE przy współpracy z wybranymi Klientami stworzyło produkt, który zapewnia wsparcie podczas całego cyklu procesu produkcyjnego zgodnie z cyklem Deminga.
simple optymalizacja prod


MULTIMEDIA - ZOBACZ MOŻLIWOŚCI SYSTEMU


erp uszczelnij produkcje 5 miejsc   erp raportowanie i planowanie ERP QLIK   erp optymalizacja zlecen prod ERP QLIK MES   erp karta charakteruystyki POLLENA AROMA   erp produkcja on line
                 
erp planowanie prod ASPI   erp utrzymanie ruchu   qlik sprawozdawczosc produkcyjnadla   qlik sprzedaz z FAMAS   erp prezentacja multimedialna
                 
                 

CO NAS WYRÓŻNIA!

Komplementarny system SIMPLE.PROD składa się z następujących elementów:
  • SIMPLE.MES, ten element rozwiązania odpowiada przekazywanie danych w czasie rzeczywistym o postępie prac nad zleceniem do systemu SIMPLE.APS. Dane te są zbierane z maszyn oraz stanowisk operatorskich. Pozwala na zaplanowanie przeglądów maszyn i urządzeń, rejestracje przestojów planowanych oraz nie planowanych. Moduł ten wspiera również kontrolę jakości.
  • SIMPLE.APS odpowiada za tworzenie harmonogramu produkcji w czasie rzeczywistym, na podstawie informacji z modułu MES oraz ERP automatycznie aktualizuje harmonogram w przypadku zmiany parametrów zlecenia, technologii czy też zmianę typu maszyny na której będzie realizowane zlecenie.
  • SIMPLE.PROD skutecznie planuje zapotrzebowanie potrzeb materiałowych posiadając informację w czasie rzeczywistym o realizacji zleceń oraz opierając się na rzeczywistym harmonogramie produkcji. Skutecznie prowadzi procesy handlowe, technologiczne oraz posiada wbudowane modele rozliczenia kosztów produkcji. System pozwala na kontrolę marży na zleceniu, rejestrację zdarzeń produkcyjnych z wykorzystaniem kodów kreskowych. Platforma SIMPLE.PROD wyposażona jest w nowoczesne aplikacje umożliwiające klientom składanie zamówień online, monitorowanie stanów magazynowych, planów produkcyjnych itp.

Całość rozwiązania skutecznie wspiera Managerów w poszukiwaniu lepszej wydajności na produkcji przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów produkcji oraz efektywniejszym wykorzystaniu kapitału firmy. Firma SIMPLE nieustannie rozwija swój produkt przy współudziale Managerów z polskich firm produkcyjnych oraz specjalistów z Lean Management.

 

          simple baner boczny dolny1
baner dolny prod